Wzruszenie i radość przyjmujących dary były najpiękniejszą nagrodą dla wszystkich którzy okazali serce i zrozumienie dla tej wspaniałej akcji. Ponadto szkoła otrzymała listy z podziękowaniami, w których rodziny opowiadają o tym jak mocno przeżyły fakt, iż obcy ludzie otworzyli przed nimi swoje serca i pomogli w trudnościach.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DARCZYŃCĄ!!!

W bieżącym roku projekt obejmuje rodziny z terenu miasta i gminy Mszana Dolna. Pomocy potrzebują żyjący obok nas. Internetowa baza rodzin zostanie otwarta 17 XI. Wtedy to, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl można wybrać tych, których zechcemy wesprzeć, zapoznając się z ich potrzebami a następnie przygotować konkretną odpowiedź w postaci paczki z darami.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 12 osób.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WŁĄCZ SIĘ W TĘ PIĘKNĄ AKCJĘ- ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ .

Jak powtarzał nasz umiłowany Papież bł. Jan Paweł II

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kom jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji ,,szlachetna Paczka” konkretnymi darami, a przede wszystkim życzliwością, zrozumieniem i dobrym słowem. Kierujmy się sercem pełnym miłości do drugiego człowieka.

mgr Irena Kołodziej.

SZLACHETNA PACZKA zorganizowana została po raz dwunasty. W pierwszej edycji projektu grupa studentów  z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowana przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2012 roku projekt organizowany był już w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. SZLACHETNĄ PACZKĘ już po raz trzeci przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.

 

PREZENTACJA

 

PODZIĘKOWANIE.

Drogi Darczyńco,


Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.


Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP-1751-051023), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Cała rodzina czekała w pokoju w napięciu na paczkę. Pani Katarzyna zaraz po tym jak nas zobaczyła z prezentami zaczęła płakać i dziękować za pomoc. Dziewczynki były bardzo podekscytowane i cały czas próbowały pokazać jak bardzo się cieszą. Rozpakowywanie paczek zaczęliśmy od drobnych prezentów dla każdego członka rodziny. Madzia była zachwycona płytami zespołu Baciarów, natomiast Monika bardzo ucieszyła się z książki kucharskiej.Łukasz natomiast uznał, że lampka na biurko jest idealna dla niego.Rodzice byli zdziwieni, że oni też dostali prezenty i z radością oglądali kosmetyki, które dostali. Pani Katarzyna najbardziej ucieszyła się ze środków higienicznych przeznaczonych do opieki nad jej chorymi dziećmi, szczególnie z podkładów i olejków do masażu. Wszystkim podobały się także nowe pościele, w których będą spali na Święta Bożego Narodzenia jak im obiecała mama. Łukasz, Monika i Magdalena bardzo ucieszyli się z nowych polarów i kocy, każdy wybierał swój ulubiony kolor.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Ja ze swojej strony chcę podziękować za współpracę i przekazaną pomoc dla rodziny. Cieszę się, że w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej znaleźli się ludzie, którzy potrafią bezinteresownie pomagać nie oczekując niczego w zamian. Myślę, że to wspaniałe, że szkoła nie zajmuję się tylko nauczaniem, ale także kształtuje młode umysły tak, żeby nie myślały tylko o sobie, ale odnajdywali szczęście w pomaganiu bardziej potrzebującym ludziom. Pragnę szczególnie podziękować za wielkie zaangażowanie Pani wicedyrektor- Stanisławie Łabuz, za podjęcie się prowadzenia zbiórki paczki, ale także Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, wolontariuszom, którzy pomagali w zbiórce i pakowaniu prezentów, a także wszystkim uczniom i rodzicom za każdą oddaną złotówkę na pomoc w zorganizowaniu Paczki. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również w spotkamy się w projekcie Szlachetnej Paczki.Życzę Wesołych Świąt!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Nie możemy uwierzyć, że otrzymaliśmy tyle prezentów! Chcemy z całego serca podziękować za okazaną pomoc. Będziemy o Was codziennie myśleć. Chcemy także życzyć wszystkim zaangażowanym w projekt Wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.