powrót

FERIE Z MALTAŃCZYKAMI W MSZAŃSKIEJ JEDYNCE.

Miło bezpiecznie i naukowo spędzali pierwszy tydzień ferii zimowych uczniowie Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Mszanie Dolnej, mając do wyboru udział w zajęciach sportowych, komputerowych, plastycznych, świetlicowych i konkursach wiedzy prowadzonych przez nauczycieli tej szkoły.W tym roku ferie odbywały się pod hasłem ,,Pierwsza pomoc –ratuje życie”.

Do współorganizacji zajęć dyrekcja zaprosiła młodych ludzi z Maltańskiej Służby Medycznej z komendantem MSM oddział Mszana Dolna Karoliną Stanik. Maltańczycy zorganizowali pokazy udzielania pierwszej pomocy, konkurs plastyczny i konkurs wiedzy, których tematem była ,,Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”.

Na zakończenie uczniowie otrzymali od Służby Maltańskiej pamiątkowe dyplomy za udział w konkursach a pani wicedyrektor szkoły wręczyła maltańczykom podziękowania za pomoc w organizacji zajęć.

,,To nie koniec spotkań z Maltańczykami w naszej szkole …”mówi dyr. Anna Górska. Z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego Katarzyny Mielnikiewicz i komendanta MSM Karoliny Stanik został opracowany Projekt współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Maltańskiej Służby Medycznej.

W ramach tego projektu powstaje ,,Maltański Korpus Kadetów” prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Potaczka.

Dyrektor Szkoły serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom Zespołu i pracownikom, którzy co roku czynnie włączają się w zimową akcje wypoczynku dzieci. Urzędowi miasta za sfinansowanie poczęstunku dla dzieciom raz odpowiedzialnym za organizacje Ferii wicedyrektor Stanisławie Łabuz i pedagogom szkolnym.

NATALIA KWIATEK KL VI A