Dzieci rozpoznawały flagę i maskotkę UE, odgadywały nazwy krajów członkowskich na podstawie flagi państwa, podawały nazwy stolic, marki produkowanych samochodów.Rozwiązywały rebusy, podawały nazwy walut, rozpoznawały nazwy najpiękniejszych zabytków , z których słyną miasta europejskie. Pierwszoklasiści z dużą swobodą poruszali się po wytyczonych przez prowadzącą szlakach podróży po Europie.

W sali pojawili się także goście specjalni spotkania: sierżant sztabowy Paweł Ryś i aspirant Stanisław Piegza z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Policjanci uczyli pierwszaków, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym: bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, korzystać z chodnika i sygnalizacji świetlnej a także z fotelika lub podkładki podczas jazdy samochodem. Zwrócili też uwagę dzieciom na czujność wobec nieznanych im osób dorosłych, które próbowałyby nawiązać z nimi znajomość .

Na zakończenie panowie policjanci rozdali dzieciom odblaski , apani Kasprzyk zaprosiła uczniów do udziału w konkursie plastycznym na najlepsza pocztówkę ,,Pozdrowienia z unijnej Małopolski”