Biblioteka szkolna zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 16.30.

W godzinach dopołudniowych od 7.30 do 13.30. uczniowie mogą wypożyczać książki a do godziny 16.30 korzystać z czytelni i nowo zakupionych komputerów w celach edukacyjnych.

Biblioteka naszej szkoły stanowi bazę materiałów dydaktycznych, przydatnych w realizacji nauczania i wychowania. Składają się na nią zarówno materiały drukowane (ksiązki i czasopisma), jak i zbiory audiowizualne i dokumenty elektroniczne. Księgozbiór ustawiony jest w układzie działowo alfabetycznym. Biblioteka posiada następujące grupy zbiorów:

-lektury do języka polskiego

-beletrystyka

-księgozbiór podręczny

-księgozbiór dla nauczycieli

-książki popularno naukowe.

Od września 2006 roku powstało w bibliotece Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Biblioteka otrzymała cztery komputery podłączone do sieci internetowej. Stanowiska komputerowe służą przede wszystkim do poszukiwania informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształcenia. Biblioteka posiada także urządzenie wieloczynnościowe- drukarka, ksero i skaner i fax., udostępniony jest także telewizor i odtwarzacz DVD oraz kaset video. Teraz uczniowie mogą rozwijać umiejętności wyszukiwania informacji, poszerzać wiedzę i rozwijać swe zainteresowania, wykorzystując nie tylko książki ale i Internet. Jest to niezwykle ważne w przypadku uczniów, którzy nie mają swoich komputerów w domu a biblioteka daje im szansę korzystania z nowoczesnych źródeł informacji.

Plany na przyszłość.

W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie elektronicznej bazy danych, która w znacznym stopniu ułatwi uczniom korzystanie z katalogów bibliotecznych.

 

powrót